Veteriner Hekimleri Temin ve Tevzi Kooperatifi
1
Mustafa GÜRGEN

Mustafa GÜRGEN

Yönetim Kurulu Başkanı

1973 yılında Konya'da dünyaya geldim. 1990 yılında Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinde Üniversite eğitim hayatım başladı. 1995 yılında İç İşleri Bakanlığı'nda polis memuru olarak göreve başladım.
2001 yılında Van YYÜ Veteriner Fakültesi'nden mezun oldum. 2003 yılında emniyet teşkilatından kendi isteğim ile ayrılarak ticarete atıldım. 2009 yılında Sırbistan'da Dış Ticaret Uzmanı olarak çalıştım. 2013 yılından 2017 yılına kadar THKÜ idari birimlerde yöneticilik yaptım. 2017 yılından bu yana da Saki Yenilli Deney Hayvanları Üretim ve Araştırma Laboratuvarı'nda Sorumlu Veterinerlik ve Etik Kurulu Başkanlığı yapmaktayım. Malta Cumhuriyeti'nde de ithalat ve ihracat üzerine şirket kurulumu çalışmalarım devam etmektedir.

Mustafa GÜRGEN

Yönetim Kurulu Başkanı
Tarık KALAYCI

Tarık KALAYCI

Başkan Yardımcısı

Vet. Hek. Tarık KALAYCI Genel Sekreter 16 Aralık 1961 Sarıkamış'ta dünyaya gelmiştir. Ağrı Doğubayazıt Atatürk İlkokulu, Ankara Keçiören Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu, Keçiören Lisesi ve 1986 yılı Ankara üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. 1986 yılında Adapazarı Marta Tavukçulukta saha veteriner hekimi olarak meslek hayatına başlamış, 1987-1989 yıllarında Mardin Hayvan sağlık şube müdürlüğü bünyesinde veteriner hekim olarak kamu hayatına atılmış, 1987-1988 yıllarında vatani hizmetini Sarıkamış'ta tamamlamıştır. 1989-1996 yılları Ankara Kahramankazan ilçe tarım müdürlüğünde veteriner hekim olarak görev yapmıştır. 1997 yılında Koruma Kontrol Genel Müdürlüğünde veteriner hekim olarak atanmış, 1997-2000 Yılları arasında Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü Halk Sağlığı Dairesinde Zoonoz Hastalıklar şube müdürü olarak görev yapmıştır. 2000-2015 yılları arasında 21, 22, 23 ve 24. dönemler TBMM Milletvekili danışmanı olarak görev yapmış, 2015-2017 tarihleri arasında Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Gıda Kodeks ve işletmeler Dairesinde Veteriner Hekim olarak çalışmakta iken Temmuz 2017 tarihinde emekli olan Kadir Tarık KALAYCI Çankırı Eldivan Kütüğüne kayıtlı olup, evli ve 2 çocuk babasıdır."

Tarık KALAYCI

Başkan Yardımcısı
Muammer Çağlayan ÇAY

Muammer Çağlayan ÇAY

Sayman

1977 Polatlı/Ankara doğumluyum. Veteriner Fakültesinden 2002 senesinde mezun olduktan sonra Kanatlı Hayvan Beslenmesi ve Hastalıkları konusunda yüksek lisans yaptım. 17 senedir mesleki konularda ticari faaliyetlerde bulunuyorum. Yurt içi ve yurt dışında danışmanlık hizmetleri veriyorum. ORTAV A.Ş. isimli şirketim ile hayvan besleme ürünlerinin Arge çalışmalarını ve ihracatını gerçekleştirmekteyim. Aileme ait işletmede tarımsal üretim yapmaktayım.
Pek çok sivil toplum kuruluşunda kurucu olarak yönetim kademelerinde aktif görevlerde bulundum.
Mesleğim ve sektörümde çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim seminerlerine,fuarlara,çalıştaylara katıldım. 12 sene Veteriner Hekimler Derneği Yönetiminde aktif görevlerde yer aldım.
Halen Ankara Ticaret Odası Hayvansal Üretim meslek komitesinde Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarım sürüyor. Veteriner Tavukçuluk Derneği yönetiminde bulunuyorum.
AVHO nun pek çok etkinlik ve projesinde görev aldım.
Tarım ve Hayvancılık sektöründe yenilikçi fikirler ve sağlıklı gıda ilkesi ile çalışmalarıma devam etmekteyim.

Muammer Çağlayan ÇAY

Sayman
Saffet Mehmet SARAÇ

Saffet Mehmet SARAÇ

Denetleme Kurulu Üyesi

27.06.1959 tarihinde Uşak ta doğmuşum. Sırasıyla Yücetepe ilkokulu, Gülhane ortaokulu, Anıttepe lisesinde okudum. A. Ü. Veteriner Fakültesi 1981 mezunuyum. Edirne Uzunköprü 'de ki askerlikten sonra 1983_1986 arası Afyon şeker fabrikası, 1986_1992 arası Ankara şeker fabrikası, 1992_2007 arası A. Ü. Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve uygulama çiftliğinde müdür yardımcısı olarak çalıştım.

Saffet Mehmet SARAÇ

Denetleme Kurulu Üyesi
Hakan TÜFEK

Hakan TÜFEK

Denetleme Kurulu Üyesi

1987 yılında KKTC/Lefkoşa da dünyaya gelmiştir. 2005 yılında İzmir’ deki Emlakbank Süleyman Demirel Lisesinden mezun olmuştur. Aynı yıl amaca yönelik temel eğitimlere katılarak FISU (International University Sports Federation)’ nun düzenlediği İzmir SummerUniversiade organizasyonunda personel olarak görev almıştır. 2011 yılında lisans eğitimini tamamlayarak Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ nden mezun olmuştur. Askerlik görevini Dz.Eğt.veÖğt.K. Deniz Lisesi K. Heybeliada’ da Birlik Gıda Kontrol ve Hijyen Denetim Subayı olarak yaparak 2012 yılında terhis olmuştur. 2011 – 2016 yılları arasında askerlik görevi haricinde kalan zaman diliminde, İzmir ve Ankara’ da farklı pet kliniklerinde çalışmıştır. Ankara’ da özel bir veteriner ecza deposunda Sorumu Yönetici pozisyonunda çalışmıştır. Sonraki yıllarda Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğt. Ve Arş. Hastanesi Deney Hayvanları Laboratuvarı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Deneysel Hayvan Üretim ve Bakım Birimi’ nde Veteriner Hekim ve Sorumlu Veteriner Hekim olarak görev yapmıştır. 2017 yılında başladığı lisansüstü eğitimini, ‘Tavşanlarda Encephalitozooncuniculi Seropozitifliğinin Araştırılması’ konulu yüksek lisans tezini hazırlayıp Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Anabilim Dalından mezun olarak tamamlamıştır. Lisansüstü eğitimi sırasında‘Laboratuvar Hayvan Biliminde 4R Kuralı’ konulu seminer hazırlayarak sunmuştur. Halen 2019 yılında çalışmaya başladığı Turk İlaç Serum ve Sanayi A.Ş Deney Hayvanları Laboratuvarında Sorumlu Veteriner Hekim olarak çalışmaktadır.

Hakan TÜFEK

Denetleme Kurulu Üyesi
Hüseyin TANRIVERDİ

Hüseyin TANRIVERDİ

Kurucular Kurulu Üyesi

1965 yılı Elazığ'da dünyaya gelmiştir. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. 1991 yılında Tunceli ili Hozat İlçe Tarım Müdürlüğünde göreve başlamıştır. 1992 yılında Erzurum İl Müdürlüğü ve Erzurum Park Pazar Müdürlüklerinde görev yaptıktan sonra 1993 yılında Ankara Tarım İl Müdürlüğünde Gıda Kontrolörü ve Gümrük Veteriner Hekimliği görevinde bulunmuştur. 1994 yılından itibaren Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan çeşitli kademelerde görev almıştır. Bu yıllar içerisinde Ülkemizde Yönetmeliği bulunmayan Deney Hayvanları, Özel Laboratuvarlar, Numune Alma, Kuluçkahane İşletmeleri, Damızlık İşletmeleri, Biyolojik Ürün İthalatı ve Biyolojik Ürün Üretimleri ve benzeri konularda yasal düzenlemeler olan Yönetmelik, Tebliğ ve Talimatları çıkartmıştır. Avrupa Birliği uyum yasaları nezdinde Almanya, İngiltere, Belçika, Hırvatistan, Fransa gibi Ülkelerde çeşitli seminer. Kongre, eğitim ve çalışma grup toplantıları ile Avrupa Birliği uyum fasıllarında görev almıştır. 2008 yılında Ankara ili Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünde; daha sonra 2011 yılında Ankara ili Yenimahalle İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde göreve başlamış ve halen Veteriner Hekim olarak görev yapmaktadır."

Hüseyin TANRIVERDİ

Kurucular Kurulu Üyesi
Salih IŞIK

Salih IŞIK

Kurucular Kurulu Üyesi

Vet. Hek. Salih IŞIK Sayman  1960 Muğla/Fethiye doğumlu, 1979-1985 Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun. Beş yıl Belediye Veteriner Hekimi olarak görev yatı. 1989'dan bu yana bakanlık il ve ilçe müdürlüklerinde görev yapmaktadır. Ankara Tavşanı, Beyaz Hindi ve Arıcılık projelerinde görev aldı. İl müdürlüğü Gıda kontrol(Gıda ve su ürünleri denetimi), Proje ve İstatistik Şubesi (Sun'i Tohumlama), Hayvan Sağlığı Şubesi,Çiftçi Eğitimi ve Yayım Şubesi (Eğitimler, Kadın Çiftçi Yarışması, TARGEL koordinatörlüğü), Su Ürünleri Şubesi ve İlçe Müdürlüklerinde Kamu Veteriner Hekimi olarak çalışmıştır. Halen Yenimahalle İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde (Mezbaha Kontrolü) görev yapmaktadır."

Salih IŞIK

Kurucular Kurulu Üyesi